Луганська область, Сватівський район

Звіт за 2021 рік

Придбання для відділення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, реабілітаційного обладнання, для проведення занять з фізичної реабілітації

В рамках проекту, реалізація якого відбувається за рахунок коштів Білокуракинської селищної ради отримано обладнання для Відділення комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. Всього на суму 100000 грн. Це реабілітаційні бруси, кабіна для кінезотерапії, крісло для реабілітації та тренажер універсальний для розвитку мілкої моторики рук. Все це обладнання необхідне для надання якісних послуг з фізичної реабілітації. Переможець проекту Старченко Альона, голова ГО Білокуракинська районна організація людей з інвалідністю "Святителя Луки".

Кінезотерапія для реабілітації дітей.

Реабілітаційні заняття на сучасному обладнанні мають велике значення для адаптації дітей з неврологічними порушеннями, при ДЦП, при м'язовій дистрофії, синдром Дауна, та інш.

Підвісна терапія сприяє зміцненню м'язів та є ефективною в тих випадках коли дитина не може пересуватись самостійно. Виконання вправ в універсальній реабілітаційній кабіні тонізує м'язи, усуває страх падіння, відновлює координацію рухів, надає міцності м’язам.

Кінезотерапія – новітня методика лікування і реабілітації, це напрямок фізичної терапії, який полягає у виконанні активних і пасивних рухів і вправ з лікувальної фізкультури та гімнастики. Основний інструмент при кінезотерапії – це рух, що виконується пацієнтом, без неприємних відчуттів. Індивідуальний підбір вправ, та контроль їх виконання, систематичність - запорука успіху. Варто звернути увагу, що навантаження збільшується поступово з часом, і тільки згідно розробленої програми фахівця з фізичної реабілітації для кожної дитини індивідуально.

Вправи кінезотерапії поділяється на активні і пасивні. До активних відносять - активне виконання пацієнтом рекомендованих вправ самостійно. Пасивна кінезотерапія передбачає здійснення рухів тіла пацієнта реабілітологом, або ж за допомогою підвісної системи. Так процедура забезпечує пацієнту розслаблення тіла, його розвантаження, а також :

1. покращення кровообігу;

2. врегулювання серцебиття;

3. розширення амплітуди рухів суглобів;

4. зняття неприємних відчуттів при рухах.

Для підвісної кінезотерапії використовують підвісні системи, які можна застосовувати, як на все тіло, так і на окремі групи м'язів.

В Білокуракинській СТГ успішно реалізовано проект «Популяризація здорового та активного способу життя, підтримка спортивних команд під час змагань шляхом забезпечення матеріальної бази спортивно танцювальної команди з черлідінгу»

За рахунок коштів Білокуракинської селищної ради відбулась реалізація проєкту по забезпеченню матеріально-технічної бази спортивно-танцювального гуртка «Черлідинг» Будинку дитячої та юнацької творчості. Загальна сума становила 14545 грн. На цю суму було придбано костюми (9750грн), помпони (1020грн), гольфи (975грн), спортивні мати для тренувань (2800грн). Всі ці матеріали необхідні для забезпечення якісних тренувань команди та гідного представлення на спортивних змаганнях та масових заходах.

Черлідинг досить молодий але сучасний та яскравий вид спорту, який здатен внести різноманітність в творче та спортивне життя громади. Матеріальне забезпечення діяльності гуртка підвищить його популярність, сприятиме спортивному та всебічному розвитку особистості, зміцненню здоров’я, формуванню естетичних та колективних навичок, здорового та активного способу життя серед молоді. Черлідинг направлений на підтримку спортивних команд під час змагань та створення сприятливого морально-психологічного клімату серед гравців; виховання почуття командності та синхронності; прищеплення молоді почуття відповідальності та дисципліни.

Черлідинг – це поєднання акробатики, танцю та гімнастики. Для якісного відпрацювання акробатичних елементів та запобігання травм під час тренувань використовуються спортивні мати. Яскраві та зручні костюми грають важливу роль під час виступів, а помпони є незамінним атрибутом та завершальним елементом в образі черлідера.