Як написати проект
Що потрібно зробити, щоб проект справив гарне перше враження:
окрім точних розрахунків необхідної суми інвестицій, вкрай важливо грамотно подати контентну частину — деталізацію проекту.
Ділимося п’ятьма порадами як підсилити опис вашої ідеї:
- Покажіть у чому цінність. Без складних бюрократичних конструкцій розкажіть про цінність проекту. У чому полягає проблема, яку він вирішує? Будьте лаконічні, оперуйте аналітикою.
- Чітко опишіть аудиторію. Відкриємо секрет — не існує такої аудиторії як «все населення громади» або «українці 18-60». Завжди є окремий, конкретний сегмент, на який ваше рішення направлене першочергово. Найкращим рішенням буде статистика чи хоча б чітко описані конкретні категорії аудиторії проекту. Наприклад: «сім’ї з дітьми 4-8 років», «пенсіонери — 5500-6000 осіб», тощо.
- Знайте хто ваші конкуренти. Ще один секрет — інвестори не люблять фразу «немає конкурентів». Зробіть домашню роботу,подумайте, де є схожі рішення та чітко аргументуйте свою перевагу.
- Озвучте заплановані результати та ризики. Пропишіть кількісні та якісні показники потенційного впливу проекту на громаду. Уникайте загальних фраз та намагайтеся бути максимально точними. Наприклад, прорахуйте точну кількість нових робочих місць, відсоток приросту до бюджету громади, кількість нових туристів. Також не забувайте про опис ризиків, на них інвестор особливо звертає увагу.
Інший сценарій контакту з інвестором — прямий вихід на нього. Декілька порад:
- дослідіть який основний профіль інвестора, які проекти він зазвичай підтримує
- не перевантажуйте лист інформацією, винесіть все ключове у презентацію
- презентація теж має бути достатньо лаконічною — бажано не більше 12 слайдів. І знову ж таки – переводьте на сайт. Звісно, спочатку краще виконати рекомендації вище
Ну що, складаємо наступну пропозицію для інвестора?