29 вересня відзначають Всесвітній день серця, привертаючи увагу до серцево-судинних захворювань, що є однією з основних причин смертності в Україні та світі

Дата: 29.09.2024 09:00

❤️ Цей день відзначають за ініціативою Всесвітньої федерації серця та підтримкою Всесвітньої організації охорони здоров’я з 2000 року.

🔺 Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності в світі. З 17 млн смертей від неінфекційних захворювань у віці до 70 років 82% припадають на країни з низьким та середнім рівнем доходу, 37% із них становлять серцево-судинні захворювання.

🔺 Багатьох цих захворювань можна уникнути завдяки змінам у поведінці чи звичках.
Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань це:
• підвищений артеріальний тиск;
• підвищений рівень холестерину, цукру в крові;
• надмірна вага;
• гіподинамія;
• тютюнопаління;
• вживання алкоголю;
• стреси.

🔺 Інші фактори, що впливають на ризик розвитку серцево-судинних захворювань:
• вік – серцево-судинні захворювання найчастіше зустрічаються у людей старше 50 років, ризик їх розвитку збільшується з віком;
• стать – у чоловіків більше шансів захворіти в ранньому віці, ніж у жінок;
• надмірне вживання алкоголю.

🔺 Серцево-судинні захворювання можна попередити за допомогою профілактики — здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря.

🔺 Пам’ятайте, що хвороби краще попереджати, аніж лікувати. Бережіть серце!

КНП «Білокуракинський ЦПМСД»