ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ВИЇЗДУ ДИТИНИ ЗА КОРДОН В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Дата: 10.05.2024 14:15

У період надзвичайного та воєнного стану допускається виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Достатньо свідоцтва про народження дитини або її закордонного паспорта, навіть якщо паспорт протермінований.

Якщо цих документів немає, один з батьків може внести інформацію про дитину в свій паспорт.

Для цього потрібно звернутися до найближчого територіального підрозділу Державної міграційної служби України (в Україні), посольства або консульства (за кордоном). Відповідна відмітка у паспорті посвідчує особу дитини, підтверджує її українське громадянство і дозволяє її виїзд за кордон.

Окрім зазначеного, у період надзвичайного та воєнного стану допускається уповноваження батьками дитини, яка не досягла 16-річного віку (одним з них), інших осіб для супроводження дитини під час перетину державного кордону та перебування в іншій державі.

Якщо дитину супроводжує хтось із родичів, наприклад, тітка, бабуся, повнолітня сестра, вітчим, їм потрібно мати з собою:

• документи, які змогли б підтвердити родинні зв’язки з дитиною

• або посвідчену згоду від одного з батьків, із зазначенням, що саме ця особа вивозить дитину за кордон.

Для цього батьки / один із батьків дитини, а також супроводжуючий повинні звернутися до органу опіки та піклування* за місцем свого фактичного перебування з відповідною заявою, зокрема через електронні засоби комунікації, у якій зазначаються:

прізвище, ім’я, по батькові, дата народження дитини;

 держава прямування;

прізвище, ім’я по батькові супроводжуючого.

До заяви додаються (пред’являються):

 копія паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини;

 копія паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу, одного з батьків дитини;

 у разі відсутності вищезазначених документів - документи, що містять відомості про особу, які визнані Держприкордонслужбою;

 копія паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу, супроводжуючого. Якщо дітей супроводжують не родичі, то прикордонники вивчають кожну ситуацію окремо.

Органи опіки та піклування забезпечують невідкладний прийом та розгляд таких заяв, в тому числі через електронні засоби зв’язку. Погодження органу опіки та піклування може бути оформлене листом або шляхом нанесення на заяві напису «Погоджено» та зазначенням назви органу, який надає таке погодження, ПІБ посадової особи органу опіки та піклування та проставлянням печатки та надсиланням заявнику за допомогою електронних засобів зв’язку. Документи для перетину кордону можуть бути пред'явлені в електронному форматі в додатку «Дія». Номер та серія пред’явлених документів зазначаються в заяві. У разі, якщо документів немає взагалі або дитина є іноземцем, прикордонники приймають копії документів або будь-які інші докази підтвердження її особи. Діти у віці до 16 років не можуть перетинати кордон без супроводу