Працівники сфери культури Білокуракинської громади взяли участь у наймасштабнішому заході з писанкарства

Дата: 01.05.2024 15:45

Напередодні Великодніх свят працівники сфери культури Білокуракинської громади взяли участь у наймасштабнішому заході з писанкарства, що відбувся у Києві 30 квітня – Фестивалі «Українська писанка: традиція і мистецтво», організованому за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, ГО «Інститут культури України» та UNIT.CITY.

Мета фестивалю збереження національних традицій, нематеріальної культурної спадщини, її яскравого і виразного елементу Національного переліку – української писанки, а також підтримка пропозиції до ЮНЕСКО щодо визнання писанки елементом Всесвітньої культурної спадщини.

НА ФЕСТИВАЛІ БУЛО ВСТАНОВЛЕНО СВІТОВИЙ РЕКОРД З МАСОВОГО РОЗПИСУ ПИСАНОК. ПРОТЯГОМ П'ЯТИ ГОДИН 530 УЧАСНИКІВ ВИГОТОВИЛИ 800 ПИСАНОК.

У фестивалі взяли участь 50 майстрів з різних регіонів України, що презентували свої традиції писанкарства, виставки робіт та проводили майстер-класи.

Всіх учасників фестивалю привітав т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та вручив майстрам пам’ятні дипломи.

Окрім того, під час заходу, відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко провів майстер-клас: «Як зібрати Великодній кошик».

Зберігаючи традиції писанкарства - ми зберігаємо українську культуру.