ІІ-ий Всеукраїнський конкурс есе та малюнків «Я маю ПРАВО на життя».

Дата: 05.04.2024 15:26

Навчально-науковий інститут права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця» за підтримки міністерств і відомств протягом березня-червня 2024 року за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України проводить ІІ-ий Всеукраїнський конкурс есе та малюнків «Я маю ПРАВО на життя». Підсумки Конкурсу підбиваються у вересні 2024 року.

Метою Конкурсу є привернення уваги до порушених прав українських дітей і молоді, які постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України, розвиток відносин у різних сферах суспільного життя, популяризація європейських цінностей, демократичних принципів державного устрою. Конкурс проводиться серед учнів і вихованців 8-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, початкової мистецької освіти, членів дитячих і відображення прав дитини та молоді, порушені внаслідок російської широкомасштабної збройної агресії проти України, та/або участь дітей у відновленні цих порушених прав.

Вимоги до робіт.

Есе має виражати індивідуальні погляди автора на запропоновану тему. У співвідношенні об’єму та функції есе має межувати, з одного боку, зі статтею та літературним нарисом, з іншої – з власними роздумами. Есеїстичному стилю притаманні образність, асоціативність мислення.

До участі в Конкурсі допускаються роботи у друкованому та електронному варіантах обсягом не більше двох сторінок у форматі Microsoft Word, шрифт і розмір літер всіх частин есе – Times New Roman, 14 nm. Поля сторінок: ліве – 3 см, праве – 1 см, нижнє, верхнє – 2 см.

У супровідному листі до есе зазначаються:

відомості про автора (прізвище, ім’я, по батькові, клас, група, вік, контакти);

повне найменування закладу освіти (населений пункт, район, область);

контакти (номер моб. телефону та електронна адреса (e-mail);

відомості про керівника (у разі наявності).

Малюнок має відповідати запропонованою організаторами Конкурсу тематиці. До участі в Конкурсі допускаються малюнки, виконані у будь-якій техніці: графіка, гуаш, масло, кольорові олівці, фломастери і т.д. Формат малюнка може бути А1, А2, А3. Надіслані на Конкурс малюнки не повертаються і рецензії авторам не видаються.

На звороті малюнка мають бути зазначені:

найменування закладу освіти;

відомості про автора (прізвище, ім’я, клас, контакти);

прізвище, ім’я художнього керівника (за наявності).

Конкурсна робота має бути завершеним, художньо оформленим витвором. Роботи, що не відповідають справжнім вимогам, до розгляду не приймаються.

У роботах обов’язково зазначаються відомості про автора, його місце навчання (повне найменування навчального закладу (населений пункт, район, місто, область) та контакти (моб. телефон та електронна адреса (e-mail).

При підбитті підсумків журі визначає переможців і призерів, які зайняли перше, другі та треті місця, а також у спеціальних номінаціях.

Критерії оцінки робіт (есе):

10 балів - дотримання стилістичних і синтаксичних правил;

20 балів - послідовність, логічність викладених думок;

20 балів - оригінальність викладених думок, креативність і неординарний погляд автора;

50 балів - максимальна кількість

Критерії оцінки робіт (малюнок):

10 балів - відповідність роботи цілям і завданням Конкурсу;

20 балів - оригінальність ідеї, яскравість і виразність роботи;

20 балів - художнє виконання малюнку;

50 балів - максимальна кількість.

Переможці та призери ІІ-го Всеукраїнського Конкурсу нагороджуються дипломами і цінними подарунками.

Роботи (малюнки) учасників Конкурсу в строк до 17 червня 2024 року надсилаються поштою на адресу: 01054, м. Київ, вул. О. Кониського, 8/14, 9 поверх (Навчально-науковий інститут права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова). Есе учасників можна надсилати на електронну адресу: nnip@udu.edu.ua. Підсумки Конкурсу планується підбити у липні 2024 року, а нагородження переможців і призерів відбудеться у вересні 2024 року.

За додатковою інформацією прохання звертатися до організаційного комітету Конкурсу (тел.: 096-036-04-15, e-mail: nnip@udu.edu.ua).