Артем Лисогор оглянув приміщення, яке пропонується для створення шелтеру для луганчан, та перевірив роботу гуманітарного хабу Гірської громади

Дата: 25.01.2024 15:09

В рамках перевірки роботи військових адміністрацій щодо підтримки ВПО з Луганської області начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор відвідав гуманітарний штаб Гірської громади у с. Богданівка на Дніпропетровщині.

Наразі тут зареєстровано 2 657 переселенців з Луганщини, які тимчасово мешкають у Тернівці, Павлограді, Першотравенську та на території Богданівської територіальної громади.

Громадою укладені Меморандуми про співпрацю із приймаючою громадою та низкою міжнародних благодійних організацій. Як результат, люди не тільки регулярно отримують гуманітарну підтримку, а й правовий та консультативний супровід від Гірської МВА та партнерів.

На базі гумхабу проводяться культурно-масові заходи, майстер класи, дитячі свята та підготовка малечі до школи.

На зимовий період у штабі забезпечено роботу пункту обігріву.

На особистому контролі голови – забезпечення луганчан тимчасовим житлом.

Тож, Артем Лисогор оглянув приміщення Новоруської гімназії Богданівського ліцею, яке наразі пустує.

Тут Гірська МВА планує створити шелтер для проживання внутрішньо переміщених осіб з Луганської області. Спільними зусиллями Гірської міської військової адміністрації та Богданівської сільської ради приміщення відремонтують, перебудують класи під кімнати та облаштують необхідними меблями, побутовим приладдям тощо.

«Дніпропетровщина прихистила найбільше переселенців з Луганщини, понад 40 тисяч, і їх кількість тільки зростає. Більшість – це соціально незахищені люди, які втратили усе майно. Тому створення МКП наразі для нас у пріоритеті. Приміщення Новоруської гімназії цілком придатне для шелтера: облаштоване пандусом, газовим та електричним опаленням, є своя водяна свердловина із системою фільтрів тощо. Дякую усім керівникам приймаючих громад, які із розумінням ставляться до проблем наших людей», - зазначив Артем Лисогор, коментуючи результати робочої поїздки.