Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 19.10.2023 09:00

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Повномасштабна війна, значне збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб та людей, які були змушені покинути Україну, рятуючись закордоном, економічна, гуманітарна та безпекова кризи, а також зростання рівня безробіття – усі ці фактори сприяють поширенню злочину торгівлі людьми.

Якщо ви чи ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми або ви володієте інформацією щодо таких злочинів негайно повідомте про це за наступними телефонами:

1547 – Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;

527 – Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;