Уряд ухвалив законопроєкт "Про упаковку та відходи упаковки", який регламентує поняття розширеної відповідальності виробника

Дата: 19.09.2023 16:00

15 вересня Кабінет Міністрів України ухвалив законопроєкт "Про упаковку та відходи упаковки", який регламентує поняття розширеної відповідальності виробника.

Документ визначає правові, економічні та організаційні засади у сфері управління упаковкою та відходами упаковки для зменшення їхнього негативного впливу на здоров’я людей та довкілля.

Крім того, передбачається створення системи збирання та ресайклінгу відходів упаковки, щоб зменшити обсяги їхнього захоронення на полігонах.

Цей законопроєкт також визначає:

- коло суб’єктів та їхні зобов’язання у сфері управління упаковкою та відходами упаковки;

- окреслює вимоги до створення, діяльності організацій розширеної відповідальності виробників, їхні зобов’язання та підстави і порядок припинення діяльності;

- запроваджує норми щодо мінімальних цільових показників з рециклінгу відходів упаковки за видом пакувального матеріалу і категоріями упаковки з поступовим їхнім збільшенням у міру розвитку системи управління відходами упаковки тощо.