Національний банк України із 3 травня 2023 року розпочав Всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки #ШахрайГудбай. Вона стане продовженням першої подібної кампанії, що успішно пройшла у 2020 році.

Дата: 22.05.2023 09:00

Під час повномасштабної війни платіжне шахрайство не зникло, навпаки спостерігалося збільшення проявів кібершахрайства та кіберзлочинності. Найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками в Україні, як і у світі, традиційно залишається соціальна інженерія.

✅Що можна повідомляти про свою картку?

Тільки 16-значний номер картки.

❌Все інше, то велика таємниця.

Шахраї під різними хитрощами намагаються виманити у своїх жертв більше інформації.

Ось, яку схему придумали шахраї!

Продавець виставляє на безкоштовній дошці оголошень на продаж товар (часто це дитячі товари, наприклад коляска).

Продавцю телефонує псевдо-покупець, який сам пропонує здійснити повну передоплату. Шахрай нібито хвилюється, щоб продавець не продав коляску іншому.

Просить у покупця швиденько для здійснення переказу надати:

номер картки,

термін дії,

трьохзначний номер на звороті картки

SMS-код від банку.

Але це пастка!

✅Пам’ятай! 16-значний номер картки – це все, що потрібно знати, щоб перерахувати гроші на картку.

Більше інформації читай на #ШахрайГудбай за посиланням https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/

Потрапив в руки шахрая? ☎️Телефонуй в Кіберполіцію – 0 800 505 170 або звернись онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/

Маєш сумніви щодо ситуації? Телефонуй на гарячу лінію Національного банку України - 0 800 505 240.