Білокуракинська селищна військова адміністрація
Сватівського району Луганської області

ЗВІТ  про результати роботи Відділу соціального захисту населення Білокуракинської селищної ради станом на 01.01.2022 року

Дата: 13.01.2022 08:56
Кількість переглядів: 388

Фото без опису

ЗВІТ

 про результати роботи

Відділу соціального захисту населення

Білокуракинської селищної ради

станом на 01.01.2022 року

 

 

Відповідно до Положення про Відділ соціального захисту населення Білокуракинської селищної ради затвердженого сесією селищної ради  від 05.10.2020р. № 84/2 Відділ виконує наступні функції:

 • забезпечення реалізації на території громади державної політики у сфері соціального захисту населення, з питань сім’ї та дітей, запобігання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, організації надання соціальних послуг особам, окремим соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати;
 • визначення та реалізація соціальних пріоритетів розвитку громади, розробка місцевих програм соціального спрямування, проектів, програм та заходів щодо підтримки вразливих категорій населення;
 • запровадження та надання місцевих гарантій соціального захисту, соціальної підтримки мешканців громади;
 • організація здійснення соціальної роботи в громаді та надання соціальних послуг;
 • управління закладами та установами соціального захисту населення комунальної форми власності, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.

 

Відповідно Програми соціального захисту населення Білокуракинської селищної ради  до Відділу надійшли заяви про надання матеріальної допомоги від  585  мешканців Білокуракинської СТГ. Складені акти обстеження матеріально-побутових умов 265 сім’ям (по жителям смт. Білокуракине).

          Станом на 01.01.2022 року матеріальна допомога виплачена 574 особам на загальну суму 685 тис. 520 грн, з  них:

-  матеріальна допомога на лікування виплачена 476 особам – 374 тис. 800 грн;

- матеріальна допомога на поховання громадян, які не досягли пенсійного віку і не працювали виплачена 15 особам – 15,0 тис. грн;

- матеріальна допомога на поховання громадян без визначеного місця проживання згідно з кошторисом виплачена 2 особам – 6 тис. 720 грн.;

- матеріальна допомога особам, постраждалим внаслідок пожежі – 4 особам на суму 20,0 тис. грн;

- матеріальна допомога сім`ям з дітьми/дитиною, які перебувають у складних життєвих обставинах та мають скрутне матеріальне становище, на забезпечення дітей шкільним одягом та канцелярським приладдям у розмірі 2000 грн. на кожну дитину, яка є учнем закладу, що забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти 74 особам – 248,0 тис. грн.

 • матеріальна допомога сім’ям загиблих (померлих внаслідок поранення)

учасників АТО/ООС у сумі 7,0 тис. грн. до Дня захисника України – 14  жовтня – 3 особам на сумму 21,0 тис.грн

 

До 9 травня відповідно до даної Програми було придбано та вручено за належністю 6  продуктових наборів для 6 ветеранів Великої Вітчизняної війни, які мешкають на території громади, на суму 6,0 тис. грн. (по 1,0 тис. грн. кожному).

  

Для реалізації заходів затвердженої Програми надання соціальної підтримки в Білокуракинській СТГ на 2021-2023 роки «Турбота»  для відшкодування  послуг пільговим категоріям населення громади укладені договори з :

 • ТОВ «Автотранспортне підприємство» - для відшкодування послуг з пільгового проїзду автотранспортом осіб з інвалідністю внаслідок  війни, дітей з інвалідністю, дітей з багатодітних сімей;
 • Структурним підрозділом «Служба приміських пасажирських перевезень» Регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Українська залізниця» - для відшкодування послуг з проїзду залізничним транспортом на приміських маршрутах;
 • АТ «Українська залізниця» - для відшкодування послуг з проїзду пільгових категорій населення залізничним транспортом на міжміських маршрутах;
 • Управлінням соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації – для виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі  відповідно постанови КМУ  від 23.09.2020 р. №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».
 • ПАТ «Укртелеком» – для відшкодування послуг зв’язку пільговим категоріям населення.

 

До Відділу надійшли документи на відшкодування послуг з пільгового перевезення:

     автотранспортом за грудень 2020 року та січень - жовтень 2021 року;

     залізничним транспортом за січень - грудень  2021 року.

 

Після проведення звірки інформації з отриманих від організацій списків та реєстрів з інформацією з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (Управління  соціального захисту населення  Сватівської РДА) для перевірки пільгового статусу осіб та проведення  коректного відшкодування, Відділом перераховані кошти:

 • ТОВ «Автотранспортне підприємство» - 138,118 тис. грн.;
 • Структурному підрозділу «Служба приміських пасажирських перевезень» Регіональної філії «Донецька залізниця» АО «Українська залізниця» - 12,082 тис.грн.;
 • ПАТ «Укртелеком» - 19,868 тис. грн.

 

Відповідно Програми  надання соціальної підтримки в Білокуракинській СТГ на 2021-2023 роки «Турбота»  Відділ забезпечує відповідно до  «Порядку відшкодування  вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян» відшкодування вартості санаторно-курортного лікування до санаторно-курортних закладів ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”, (крім учасників антитерористичної операції, працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також  осіб, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність). Цією програмою для санаторно-курортного лікування ветеранів війни  на 2021 рік виділені кошти у розмірі 70,0 тис.грн.

 

Протягом 2021 року 7 осіб оздоровлені в ТОВ «Новопсковський санаторій «Перлина» на суму 68191,20 грн.

Відповідно Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно - ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 року № 615 (далі – Порядок  та умови) проведена робота з визначення орієнтовної потреби в коштах на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, з метою придбання житла для зазначеної категорії осіб. Відповідно до рішення регіональної комісії  про розподіл субвенції з державного бюджету  місцевим бюджетам по нашій громаді кошти виділені та перераховані на спеціальний рахунок 2 особам. На даний час вони обирають житлові приміщення.

 

Відповідно до постанови КМУ від 23.09.2020 р. № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» Відділом перераховано кошти для виплати за січень-грудень 2021 року  38 особам у сумі 475,383 тис. грн.  

 

Начальником Відділу прийнято 266 рішень щодо надання  соціальних послуг мешканцям Білокуракинської СТГ. Дані рішення передані до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Білокуракинської селищної територіальної громади» (далі – КУ «ЦНСП» Білокуракинської СТГ).

Для направлення на комплексну реабілітацію дітей з інвалідністю звернулися батьки 22 дітей. Всі діти направлені до відділення комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю  КУ «ЦНСП» Білокуракинської СТГ.

       Поновлені пакети документів 214 осіб, що отримують соціальні послуги відповідно укладених договорів з КУ «ЦНСП» Білокуракинської СТГ. Також 125 осіб звернулися вперше з заявами про надання соціальних послуг.

 

Спеціалістами Відділу проведено консультування 452 мешканців територіальної громади з питань застосування законодавства щодо соціальної підтримки населення, надання соціальних послуг, захисту соціальних прав, інших питань віднесених до компетенції Відділу.

Також Відділом проводиться робота  щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів повнолітніх осіб, які потребують встановлення опіки або піклування, недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена.

Протягом року проведено 6  засідань опікунської ради Білокуракинської селищної ради з питань, що відносяться до захисту прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб.

Відповідно до Цивільного кодексу України, Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26 травня 1999 року № 34/166/131/88, враховуючи рекомендації, викладені в листі Міністерства соціальної політики України обласним та Київській міським державним адміністраціям «Про ведення особових справ недієздатних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, органами опіки і піклування» від 04 жовтня 2017 року № 19467/0/2-17/17, з метою захисту особистих і майнових прав повнолітніх недієздатних осіб та осіб цивільна дієздатність яких обмежена, забезпечення їх доглядом та лікуванням, створення необхідних побутових умов, а також уникнення зловживань у розпорядженні майном та коштами підопічних з боку недобросовісних опікунів, підготоване та прийняте рішення виконавчого комітету  селищної ради  про затвердження форми річного звіту опікунів (піклувальників) про діяльність щодо забезпечення прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб/осіб цивільна дієздатність яких обмежена, який  опікуни (піклувальники) щороку до 01 лютого (починаючи з 2022 року) зобов’язані подавати до опікунської ради при виконавчому комітеті Білокуракинської селищної ради.

Станом на 01.01.2022р. на території громади проживають 17 повнолітніх осіб, що визнані рішенням суду недієздатними.

 

Спеціалісти Відділу приймають  активну участь в реалізації Проєкту “Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальної сфери в 10 громадах Луганської та Донецької областей”, що виконується Асоціацією органів місцевого самоврядування “Асоціація учасницького розвитку громад” в рамках проєкту “Спеціальна програма підтримки Східної України (підконтрольні Уряду території)”, що здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit 

(GIZ) GmbH за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина.

 

 Протягом 2021 року  Відділом проведена робота  з оформлення та затвердження наступних документів з питань соціального захисту населення громади:

 • 19 травня 2021 року на сесії селищної ради затверджена Стратегія розвитку системи соціального захисту населення Білокуракинської селищної територіальної громади  на 2021-2026 роки;
 • 23 червня 2021 року на сесії селищної ради прийняте рішення №11/3 про вступ до Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація учасницького розвитку громад». Дане рішення надасть змогу сприяти соціально-економічному та культурному розвитку  громади, консолідувати зусилля  у налагодженні партнерських стосунків на національному та міжнародних рівнях, сприяти міжмуніципальному співробітництву;
 •  У грудні 2021 року селищною радою підписано Меморандум з представництвом україно-швейцарського проекту «Психічне здоров’я для України»,

Протягом року в  громаді функціонувала мультимедійна кімната, обладнана необхідною презентаційною технікою та меблями для комфортних комунікацій із жителями, обміну досвідом з іншими громадами, надання соціальних послуг та проведення освітніх заходів.  Дана кімната       розташована за адресою: смт. Білокуракине, вул. Центральна, б.63а

 

Також спеціалістами Відділу ведеться поточна робота - складання звітності, оформлення запитів  до установ та організацій з  питань, що належать до компетенції Відділу. 

 

Начальник відділу                                                                      Тетяна ЛАДНА

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь