A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білокуракинська селищна військова адміністрація
Сватівського району Луганської області

ЗВІТ про результати роботи відділу соціального захисту населення Білокуракинської селищної ради станом на 01.06.2021 року

Дата: 03.06.2021 08:11
Кількість переглядів: 2822

05.10.2020 року рішенням вісімдесят четвертої сесії сьомого скликання Білокуракинської селищної ради створено юридичну особу - Відділ соціального захисту населення Білокуракинської селищної ради ( далі - відділ). Цим же рішенням затверджено Положення про відділ.

Відповідно до Положення, основними завданнями відділу є:

 

 • забезпечення реалізації на території громади державної політики у сфері соціального захисту населення, з питань сім’ї та дітей, запобігання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, організації надання соціальних послуг особам, окремим соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.
 • визначення та реалізація соціальних пріоритетів розвитку громади, розробка місцевих програм соціального спрямування, проектів, програм та заходів щодо підтримки вразливих категорій населення.
 • запровадження та надання місцевих гарантій соціального захисту, соціальної підтримки мешканців громади.
 • організація здійснення соціальної роботи в громаді та надання соціальних послуг.
 • управління закладами та установами соціального захисту населення комунальної форми власності, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.

 

Відповідно Програми соціального захисту населення Білокуракинської селищної ради  до відділу надійшли заяви про надання матеріальної допомоги від 255 мешканців Білокуракинської СТГ. Складені акти обстеження матеріально-побутових умов 129 сім’ям.

 Станом на 01.06.2021 року матеріальна допомога виплачена 220 особам на загальну суму 179,2 тис. грн, з  них:

- матеріальна допомога на лікування виплачена 212 особам – 169,0 тис. грн;

- матеріальна допомога на поховання громадян, які не досягли пенсійного віку і не працювали виплачена 7 особам – 7,0 тис. грн;

- матеріальна допомога на поховання громадян без визначеного місця проживання згідно з кошторисом виплачена 1особі – 3,2 тис. грн.

До 9 травня відповідно до даної Програми було придбано та вручено за належністю 6  продуктових наборів для 6 ветеранів Великої вітчизняної війни, які мешкають на території громади, на суму 6,0 тис. грн. ( по 1,0 тис. грн. кожному).

Рішенням сесії селищної ради від 16 квітня 2021 року  №9/5  до Програми соціального захисту населення Білокуракинської селищної ради  внесені зміни та додатково віділені кошти на наступні заходи:

 • надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих внаслідок поранення) учасників АТО/ООС у сумі 7,0 тис. грн. до Дня захисника України – 14  жовтня;
 • надання матеріальної допомоги пораненим учасникам АТО/ООС у сумі 3,0 тис. грн;
 • надання матеріальної допомоги особам, постраждалим внаслідок пожеж у сумі 5,0 тис. грн.

 

Для реалізації заходів затвердженої Програми надання соціальної підтримки в Білокуракинській СТГ на 2021-2023 роки «Турбота»  для відшкодування  послуг пільговим категоріям населення громади укладені договори з :

 • ТОВ «Автотранспортне підприємство» - для відшкодування послуг з пільгового проїзду автотранспортом осіб з інвалідністю внаслідок  війни, дітей з інвалідністю, дітей з багатодітних сімей;
 • Структурним підрозділом «Служба приміських пасажирських перевезень» Регіональної філії «Донецька залізниця» АО «Українська залізниця» - для відшкодування послуг з проїзду залізничним транспортом;
 • Управлінням соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації – для виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі  відповідно постанови КМУ  від 23.09.2020 р. №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».
 • ПАТ «Укртелеком» – для відшкодування послуг зв’язку пільговим категоріям населення.

Ведеться робота щодо укладення договору для відшкодування  витрат за пільгові перевезення  мешканців громади залізничним транспортом на міжміських маршрутах з філією «Пасажирська компанія» АТ«Укрзалізниця».

До відділу надійшли документи на відшкодування послуг з пільгового перевезення:

автотранспортом за грудень 2020 року та січень - квітень 2021 року;

     залізничним транспортом за січень - квітень  2021 року.

Після проведення звірки інформації з отриманих від організацій списків та реєстрів з інформацією з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (Управління  соціального захисту населення  Сватівської РДА) для перевірки пільгового статусу осіб та проведення  коректного відшкодування, відділом перераховані кошти:

 • ТОВ «Автотранспортне підприємство» - 47,873 тис. грн.;
 • Структурному підрозділу «Служба приміських пасажирських перевезень» Регіональної філії «Донецька залізниця» АО «Українська залізниця» - 0,273 тис.грн.;
 • ПАТ «Укртелеком» - 7,914 тис. грн.

 

Відповідно до постанови КМУ від 23.09.2020 р. №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» відділом перераховано кошти для виплати за січень-травень 2021 року  23 особам у сумі 130,457 тис. грн.  

Начальником відділу прийнято 155 рішень щодо надання  соціальних послуг мешканцям Білокуракинської СТГ. Дані рішення передані до КУ ЦНСП Білокуракинської селищної територіальної громади.

Для направлення на комплексну реабілітацію дітей з інвалідністю звернулися батьки 6 дітей. Всі діти направлені до відділення комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю до КУ «Центр надання соціальних послуг» Білокуракинської СТГ.

 Поновлені пакети документів 126 осіб, що отримують соціальну послугу «догляд вдома» відповідно укладених договорів з КУ ЦНСП. Також 37 осіб звернулися вперше для надання соціальних послуг.

 17 травня 2021 року  проведено засідання опікунської ради. На порядку денному розглядалося питання про  надання до суду подання про призначення  опікуна  над повнолітньою особою, яка є особою з  інвалідністю з дитинства І групи (підгрупа А) та проживає на території Білокуракинської селищної територіальної громади.

За результатами обговорення та розгляду документів членами опікунської ради у складі представників структурних підрозділів селищної ради, Білокуракинського бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та запрошеного лікаря-невролога КНП «Білокуракинська багатопрофільна лікарня»  було прийняте  відповідне рішення про надання до суду відповідного подання.

 

Спеціалістами проведено консультування 149 мешканців територіальної громади з питань застосування законодавства щодо соціальної підтримки населення, надання соціальних послуг, захисту соціальних прав, інших питань віднесених до компетенції відділу.

 

Спеціалісти відділу приймають активну участь в реалізації Проєкту “Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальноі? сфери в 10 громадах Луганськоі? та Донецькоі? областеи?”, що виконується Асоціацією органів місцевого самоврядування “Асоціація учасницького розвитку громад” в рамках проєкту “Спеціальна програма підтримки Східної України (підконтрольні Уряду території)”, що здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина.

З січня поточного року в  приміщення селищної ради почала функціонувати мультимедійна кімната, обладнана необхідною презентаційною технікою та меблями для комфортних комунікацій із жителями, обміну досвідом з іншими громадами, надання соціальних послуг та проведення освітніх заходів.

19 травня 2021 року на сесії селищної ради затверджена Стратегія розвитку системи соціального захисту населення Білокуракинської селищної територіальної громади  на 2021-2026 роки.

Також спеціалістами відділу ведеться поточна робота - складання звітності, оформлення запитів  до установ та організацій з  питань, що належать до компетенції відділу, проводиться навчання діловодів старостинських округів з питань соціального захисту населення.

 

 

Начальник відділу соціального захисту населення

Білокуракинської селищної ради                                                 Тетяна ЛАДНА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь