Білокуракинська селищна військова адміністрація
Сватівського району Луганської області

ЗВІТ  про результати роботи відділу соціального захисту населення Білокуракинської селищної ради станом на 01.05.2021 року

Дата: 13.05.2021 09:56
Кількість переглядів: 394

 

Фото без опису

 

05.10.2020 року рішенням вісімдесят четвертої сесії сьомого скликання Білокуракинської селищної ради створено юридичну особу - Відділ соціального захисту населення Білокуракинської селищної ради ( далі - відділ). Цим же рішенням затверджено Положення про відділ.

Відповідно до Положення, основними завданнями відділу є:

 

 • забезпечення реалізації на території громади державної політики у сфері соціального захисту населення, з питань сім’ї та дітей, запобігання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, організації надання соціальних послуг особам, окремим соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.
 • визначення та реалізація соціальних пріоритетів розвитку громади, розробка місцевих програм соціального спрямування, проектів, програм та заходів щодо підтримки вразливих категорій населення.
 • запровадження та надання місцевих гарантій соціального захисту, соціальної підтримки мешканців громади.
 • організація здійснення соціальної роботи в громаді та надання соціальних послуг.
 • управління закладами та установами соціального захисту населення комунальної форми власності, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.

 

Відповідно Програми соціального захисту населення Білокуракинської селищної ради  до відділу надійшли заяви про надання матеріальної допомоги від 227 мешканця Білокуракинської СТГ. Складені акти обстеження матеріально-побутових умов 113 сім’ям.

 Станом на 01.05.2021 року матеріальна допомога виплачена 220 особі  на загальну суму 179,2 тис. грн , з  них:

- матеріальна допомога на лікування виплачена 212 особам – 169,0 тис. грн;

- матеріальна допомога на поховання громадян, які не досягли пенсійного віку і не працювали виплачена 7 особам – 7,0 тис. грн;

- матеріальна допомога на поховання громадян без визначеного місця проживання згідно з кошторисом виплачена 1особі – 3,2 тис. грн.

Для реалізації заходів затвердженої Програми надання соціальної підтримки в Білокуракинській СТГ на 2021-2023 роки «Турбота»  для відшкодування  послуг пільговим категоріям населення громади укладені договори з :

 • ТОВ «Автотранспортне підприємство» - для відшкодування послуг з пільгового проїзду автотранспортом осіб з інвалідністю внаслідок  війни, дітей з інвалідністю, дітей з багатодітних сімей;
 • Структурним підрозділом «Служба приміських пасажирських перевезень» Регіональної філії «Донецька залізниця» АО «Українська залізниця» - для відшкодування послуг з проїзду залізничним транспортом;
 • Управлінням соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації – для виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі  відповідно постанови КМУ  від 23.09.2020 р. №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».
 • ПАТ «Укртелеком» – для відшкодування послуг зв’язку пільговим категоріям населення

До відділу надійшли документи на відшкодування послуг з пільгового перевезення:

автотранспортом за грудень 2020 року та І квартал 2021 року;

залізничним транспортом за І квартал 2021 року.

Після проведення звірки інформації з отриманих від організацій списків та реєстрів з інформацією з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (Управління  соціального захисту населення  Сватівської РДА) для перевірки пільгового статусу осіб та проведення  коректного відшкодування, відділом перераховані кошти:

 • ТОВ «Автотранспортне підприємство» - 45,827 тис. грн.;
 • Структурному підрозділу «Служба приміських пасажирських перевезень» Регіональної філії «Донецька залізниця» АО «Українська залізниця» - 0,231 тис.грн.;
 • ПАТ «Укртелеком» - 6,069 тис. грн.

 

Відповідно до постанови КМУ від 23.09.2020 р. №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» відділом перераховано кошти для виплати за січень-квітень 2021 року  20 особам у сумі 97,929 тис. грн.  

Начальником відділу прийнято 151 рішення щодо надання  соціальних послуг мешканцям Білокуракинської СТГ. Дані рішення передані до КУ ЦНСП Білокуракинської селищної територіальної громади.

Для направлення на комплексну реабілітацію дітей з інвалідністю звернулися батьки 6 дітей. Всі діти направлені до відділення комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю до КУ «Центр надання соціальних послуг» Білокуракинської СТГ.

 Поновлені пакети документів 115 осіб, що отримують соціальну послугу «догляд вдома» відповідно укладених договорів з КУ ЦНСП. Також 33 особи звернулися вперше для надання соціальних послуг.

Відповідно до постанови КМУ від 01.06.2020 р. №449 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг» спеціалісти відділу  протягом лютого поточного року були залучені до організації і проведення зовнішнього  моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг КУ ЦНСП Білокуракинської селищної територіальної громади

Спеціалістами проведено консультування 114 мешканців територіальної громади з питань застосування законодавства щодо соціальної підтримки населення, надання соціальних послуг, захисту соціальних прав, інших питань віднесених до компетенції відділу.

 

Спеціалісти відділу приймають активну участь в реалізації Проєкту “Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальноі? сфери в 10 громадах Луганськоі? та Донецькоі? областеи?”, що виконується Асоціацією органів місцевого самоврядування “Асоціація учасницького розвитку громад” в рамках проєкту “Спеціальна програма підтримки Східної України (підконтрольні Уряду території)”, що здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина.

З січня поточного року в  приміщення селищної ради почала функціонувати мультимедійна кімната, обладнана необхідною презентаційною технікою та меблями для комфортних комунікацій із жителями, обміну досвідом з іншими громадами, надання соціальних послуг та проведення освітніх заходів.

23 лютого 2021 року  в  рамках даного Проєкту, відбулась публічна презентація напрямків розвитку системи соціального захисту населення Білокуракинської селищної територіальної громади  на 2021-2026 роки.

 У заході прийняли участь старости селищної територіальної громади, представники громадських організацій «В єдності майбутнє України», «Нещеретівська мрія», «Твори добро», «Джем» та ін. Вони ознайомились зі стратегічними документами, обговорили перспективи втілення запропонованих стратегічних і операційних цілей та внесли свої коментарі.

Також Проект Стратегії розвитку системи соціального захисту населення Білокуракинської селищної територіальної громади на 2021-2026 роки розміщено на офіційному сайті Білокуракинської селищної територіальної громади, де кожний може ознайомитися з ним та надати свої пропозиції.

27.04.2021 року   на базі мультимедійної кімнати відбувся завершальний тренінг з узагальнення попередніх напрацювань, визначення можливих доповнень та змін до Стратегії розвитку системи соціального захисту населення Білокуракинської селищної територіальної громади та Плану дій на основі зворотного зв'язку від мешканців громади.

Спільно з експертами проєкту робоча група у складі посадових осіб селищної ради, її виконавчих органів, старост, громадських організацій, з залученням мешканців громади, розробила Стратегію розвитку системи соціального захисту населення на 2021-2026 роки Білокуракинської селищної територіальної громади та План дій на 2021 рік. Ці документи найближчим часом будуть доопрацьовані та подані робочою групою до затвердження на сесії Білокуракинської селищної ради.

Також у рамках компоненту “Цифрова трансформація та модернізація соціальних інституцій” експертами з цифрових рішень на основі проведеної первинної оцінки цифрової зрілості соціальних установ і  аналізу даних був розроблений План дій з цифрової трансформації та удосконалення послуг соціальних установ, а також визначені потреби у програмно-технічних засобах для їх належного впровадження у громаді.

Також спеціалістами відділу ведеться поточна робота - складання звітності, оформлення запитів  до установ та організацій з  питань, що належать до компетенції відділу, проводиться навчання діловодів старостинських округів з питань соціального захисту населення.

 

 

 

 

Начальник відділу соціального захисту населення

Білокуракинської селищної ради                                                 Тетяна ЛАДНА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь