Кримінальна відповідальність за незаконне поводження з бойовими припасами, вибуховими речовинами та пристроями

Дата: 15.02.2021 15:50

Кримінальна відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами передбачена статтею 263 Кримінального Кодексу України.

На даному напрямку діяльності протягом 2020 року проводилась робота працівниками Білокуракинського ВП ГУНП в області під час розслідування кримінальних проваджень зазначеної категорії за  безпосереднім процесуальним керівництвом прокурорів Білокураикнського відділу Старобільської місцевої прокуратури.

Завдяки вжитим заходам на території району виявлено  6 осіб, які вчинили злочини  пов’язані із незаконним  носінням, зберіганням, придбанням, передачею чи збутом вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв, стосовно яких кримінальні провадження направлені до суду для розгляду.

За результатами судового розгляду прийнято 6 рішень стосовно винних осіб.

Разом з тим, протягом 2020 року  4  особи звільнено  від кримінальної відповідальності у зв’язку із добровільною здачею зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв, на підставі ст. ст. 44, ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Робота на цьому напрямку діяльності продовжується.

Прокурор Білокуракинського відділу

Старобільської місцевої прокуратури                                                                                          О.Шестак