Про оголошення грантового конкурсу

Дата: 20.05.2020 08:17

Програма ООН із відновлення та розбудови миру у оголосила грантовий конкурс проєктних пропозицій для отримання грантів для неурядових організацій, асоціацій та громадських спілок постачальників та розробників бізнес-продуктів та послуг, орієнтованих на розвиток та підтримку мікро-, малого та середнього бізнесу (далі – ММСП), об’єднань та асоціацій ММСП у пріоритизованих секторах економіки, та реалізації цих проєктів на територіях, Донецької та Луганської областей, підконтрольних уряду України, та в окремих районах Запорізької області (Бердянський, Приморський, Приазовський, Оріхівський, Гуляйпільський, Якимівський, Більмацький, Мелітопольський та Токмацький). Конкурс проводиться за наступними тематичними напрямами:
- ЛОТ 1: програми та проєкти локальних бізнес сервіс-провайдерів для підвищення їхнього потенціалу щодо розвитку та підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу в Луганській, Донецькій областях та окремих районах
Запорізької області;
- ЛОТ 2: програми та проєкти розвитку об’єднань мікро-, малих та середніх підприємців, що зареєстровані та ведуть свою діяльність у вказаних районах у межах пріоритетних секторів економіки.
Вимоги до учасників для Лоту 1 – громадські та благодійні організації, спілки та асоціації підприємців, що надають послуги з підтримки бізнесу ММСП; для Лоту 2 – спілки та асоціації підприємців в рамках пріоритетних
секторів економіки. Організації, що прагнуть стати учасниками цього конкурсу
за Лотом 1 та 2, повинні відповідати таким загальним вимогам:

- бути офіційно зареєстрованою юридичною особою зі статусом неприбуткової або благодійної організації щонайменше протягом 1 року (коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039, 0048);
- бути готовими та мати підтверджену організаційну, технічну та кадрову спроможність розробляти, організовувати та здійснювати заходи на усій території реалізації проєкту, заявленій в проєктній пропозиції, що подається на
конкурс;
- дотримуватись у своїй діяльності інноваційності, бути спрямованими на сприяння досягненню Цілей сталого розвитку, дотримуватися гендерно орієнтованого підходу та принципів нульової дискримінації.
До участі у конкурсі заохочуються НУО, заявки яких спрямовані на покриття специфічних потреб жінок у бізнесі.
Цей конкурс заявок спрямований на підтримку ініціатив:
а) підвищення потенціалу бізнес-сервіс провайдерів – організацій або об’єднань, що надають послуги або розробляють кінцеві продукти для мікро-, малого і середнього бізнесу, зокрема:
- консалтинг та навчання;
- юридичний супровід та захист прав підприємців;
- фінансові послуги та бухгалтерський облік;
- логістика;
- інформаційні технології;
- маркетинг;
- реклама та ділові комунікації
- переклад;
- конференц-послуги та ін.
б) посилення та розвиток об’єднань ММСП у наступних пріоритизованих секторах економіки:
- виготовлення кераміки і гончарних виробів (не підтримується в
Запорізькій області);
- виробництво текстильної продукції та одягу;
- індустрія гостинності;
- виробництво харчових продуктів;
- виробництво зернових та олійних культур;
- виробництво яловичини та коров'ячого молока;
- виробництво м'яса домашньої птиці та яєць (не підтримується в
Запорізькій області);
- виробництво устаткування та інжинірингові послуги (виключно у вищевказаних районах Запорізької області та в Мангушському, Волноваському і Нікольському районах і місті Маріуполь Донецької
області);
- вирощування овочів та фруктів (виключно у вищевказаних районах Запорізької області та в Мангушському, Волноваському і Нікольському районах і місті Маріуполь Донецької області).
Суми грантів складають від 5000 до 25000 доларів США.
Кінцевий термін подання проєктних пропозицій – 28 травня 2020 року. З детальною інформацією про грант можна ознайомитись на сайті конкурсу: https://bit.ly/3bu6qAc.