Лизинський старостинський округ звіт про виконану роботу за 2019 рік

Дата: 31.03.2020 15:33

Зробивши аналіз участі жителів села Лизине в процесах проведення змін у селі, хочу з гордістю за жителів своєї громади, сказати, що ми починаємо розуміти – ніхто, крім нас не зробить наше село привабливим. І повірте, що тільки завдяки нам, нашій важкій праці, нашому ентузіазму ми будемо пожинати плоди  нашої злагодженої, згуртованої роботи  на результативність і благополуччя рідної Лизівки.

Так дуже важко дається все, але потроху – не все відразу і вагомі позитивні результати очікувані:

- це квітуче село влітку, де квітники розроблені, та засіяні пахучими квітами не на одній сотці;

-  це благоустрій кладовища, яке мені не соромно сказати, що знаходиться у належному стані;

- це зупинка, яка захистить односельців взимку від снігу та вітру, а влітку від пекучого сонця;

- це впорядковане футбольне поле та місце відпочинку біля нього, де висаджено 200 фруктових дерев: шовковиці, вишні, сливи, абрикоси.

Великим досягненням 2019 року було отримання державних коштів  на заміну вікон, дверей, електромережі, ліхтарів денного освітлення у шкільних класах,капітальний ремонт каналізації, капітальний ремонт спортивної зали в Лизинській ЗОШ І-ІІ ст., завдяки допомозі нашого земляка народного депутата Ляшко О.В. Також були виділені кошти з Білокуракинської громади на ремонт  адмінприміщення Лизинського старостинського округу та Лизинського ФАПу, за рахунок яких було замінено 12 вікон.

До нас протягом року приїжджає в село безліч сторонніх людей, яким подобається наше село Лизине, і в кожного з них складається враження не тільки про старосту села, а й за всіх нас. Естетичний вигляд села – це є наше обличчя.

З неабияким приємним відчуттям хочу сказати про свято «День села Лизине». Мета цього заходу – об’єднання людей, як села, так і Білокуракинської ОТГ. Це свято вже стало традицією нашого села, на яке з задоволення приходять мешканці ( від мала до велика) та гості, на якому люди залюбки спілкуються, разом святкують та відпочивають.  У нас в громаді побували жителі  сіл Стативчине, Макартетине, які не входять до складу ОТГ. Хочу сказати, що коли є бажання щось втілити в життя – це неодмінно відбудеться. І знову ж таки, Лизине відвідували багато гостей, багато вихідців із нашого села, а це вже говорить про те, що в селі вирує життя, нехай це може не «на повну», але… всьому свій час.

Традиційно для всіх нас і нашою гордістю стало й те, що кожного року в центрі села, напередодні святого Миколая відкривається Новорічна ялинка. Сяйво Новорічної ялинки сповіщає про наближення найулюбленіших  в народі Різдвяних свят, і я сподіваюсь, що ми щорічно будемо добавляти щось нове.

Також на території нашого села проходять щорічні культурно- масові заходи це:

• Річниця визволення села Лизине від німецько – фашистських загарбників;
  • Свято «День святого Валентина»;
  • Міжнародний жіночий день 8 березня;
  • Свято проводів Зими, Масляна;
  • Свято «День Матері»;
  • Свято Івана купала;
  • День працівників сільського господарства;
  • Спортивні змагання.

Старостою села Іриною Коваленко та діловодом Оленою Вірченко протягом 2019 року було опрацьовано, прийнято  та видано наступна документація:

Назва документації

Вхідна

Вихідна по організаціях

Вихідна по населенню

Субсидія

79 +доопрацювання

Допомога малозабезпеченим сім’ям

Допомога одиноким матерям

Тимчасові аліменти

Нотаріат

Довіреності

Державна допомога на молодняк КРС

В планах щодо розвитку території села на 2020 рік є:

- підтримка вищевказаних  свят та проведення нових заходів;

- розробка планів щодо економічного розвитку села;

- створення обслуговуючих кооперативів;

- активізація молоді, всього населення та їх участь в процесах проведення змін в селі, участь в написанні проєктів розвитку;

- облаштування зони відпочинку з установкою альтанок, зони барбекю, зеленої зони.

Староста с. Лизине:                                                                      Ірина Коваленко