Зелені свята у музеї

Дата: 14.06.2019 14:45

Фото без описуЗелені свята  в Україні святкують три останні дні Зеленого тижня та три перші дні Троїцького тижня.  Саме вони  розпочинають сонячний літній цикл свят. Це свято було відоме ще в стародавній Греції, як свято квітів, у римлян — його знали  під назвою русалій тиждень. Як всі інші свята наших пращурів, Зелені свята базувалися на традиціях сонячного циклу. Але окрім культу Сонця і культу померлих предків, в основі Зелених свят лежав ще й культ дерева та  квітів. Можливо, тому до цих пір  збереглася тисячолітня традиція прикрашати своє  житло на Зелені свята зеленим віттям. Напередодні Зеленої неділі, у клечану суботу, хату, подвір'я та господарські будівлі прикрашали клечанням — зеленими гілками дерев. Гілки встромляли в стріху на ворота, біля вікон та за іконами. Долівку в хаті встеляли запашними травами: осокою, любистком, м'ятою, піжмою,  лепехою.

На Зелені свята до музею завітала дітвора з літнього табору «Лідер». Діти отримали багато корисної інформації про саме свято,  ознайомитись із виставкою лікарських трав, та  мали змогу власноруч скласти гербарії з рослин, які зростають на нашій території.