«Сільський зелений туризм – в перспективі»

Дата: 15.01.2019 09:17

Пріоритетність розвитку сільського зеленого туризму в Україні зумовлюється нагальною необхідністю невідкладного розв’язання соціально-економічних проблем сучасного села. За роки незалежності України в сільській місцевості спостерігається зменшення населення, зростання безробіття.

У світі сільський зелений туризм розглядається як альтернатива сільському господарству за розмірами отриманих прибутків. До того ж, розвиток інфраструктури сільського туризму не вимагає таких значних капіталовкладень, як інші види туризму і може здійснюватися за рахунок коштів самих селян без додаткових інвестицій.

Розвиток сільського зеленого туризму зможе забезпечити збільшення реальних доходів селян за рахунок:
- надання послуг з прийому на проживання туристів;
- облаштування туристичних маршрутів та надання екскурсійних послуг;
- транспортного обслуговування туристів;
- єгерської діяльності (полювання, аматорське та спортивне рибальство);
- надання послуг з прокату туристичного спорядження;
- виробництва та реалізації туристам екологічно чистих продуктів харчування, надання кулінарних послуг;
- реалізації товарів народних промислів;
- проведення культурно-розважальних заходів з урахуванням історико-етнографічної спадщини (анімації).

Такі питання були запропоновані та розглянуті бібліотекарями Білокуракинської центральної бібліотеки, які підготували і провели в районному центрі зайнятості для безробітних годину інформації на тему «Сільський зелений туризм – в перспективі». Присутні переглянули відеоролик про Білокуракине, ознайомилися з краєвидами селища, які можна примінити для маршрутів та надання екскурсійних послуг.