Нещодавно в Олександропільській бібліотеці була оформлена виставка «І той лиш пошани достойний, хто мову шанує свою!»

Дата: 08.11.2018 12:25

Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура.  9 листопада Україна відзначає День української писемності  та  мови. Це свято є даниною одному з найцінніших надбань, яке створено й залишено нам нашими попередниками – мові. Мова є душею нації, її генетичним кодом. Доля народу тісно пов’язана з долею мови. В свою чергу, мова народу є тим стержнем, на якому формується його культура самобутність. Українська мова почалася з писемності, витоки якої йдуть з далекого минулого.

До цього свята в Олександропільській бібліотеці оформлена виставка «І той лиш пошани достойний, хто мову шанує свою!». На ній представлені книги видатних українських письменників, словники, збірки українських прислів'їв,  приказок та ін. Для дітлахів бібліотекар Кіндратенко С. провела літературне лото. Діти з задоволенням приймали участь у цікавому тематичному заході, а в кінці  склали сонячні промінчики і побачили, якою є українська мова – мелодійна, калинова, милозвучна, батьківська, барвиста, солов’їна, материнська.

Кожен український читач повинен знати та любити свою українську мову,  читати будь-яку книжку на своїй рідній мові. В підтримку українського читання бібліотекар провела вуличну акцію «Відчуй смак української книги!». Зібравши величезний кошик книг вітчизняних письменників Світлана Василівна вийшла на вулицю. Зацікавлені перехожі підходили та переглядали вміст кошику, де хто вибрав почитати цікаву книгу. Взагалі, було цікаво та весело.

Читайте, розумійте, пишайтеся нашою мовою калиновою, квітучою та співучою, як пісня.