Стартувала ініціатива U-LEAD з підтримки енергетичного менеджменту в об’єднаних громадах

Дата: 10.09.2018 08:40

6 вересня 2018 року Програма “U-LEAD з Європою” розпочала нову ініціативу "Підтримка енергетичного менеджменту в об'єднаних громадах".

Захід у Києві зібрав 100 зацікавлених представників національних та міжнародних організацій, у тому числі представників 30 відібраних об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Місцева влада отримає пряму підтримку, щоб стати більш енергоефективною, в такий спосіб звільняючи гроші для життєво важливих інвестицій у комунальні послуги та соціально-економічний розвиток.

Ця ініціатива U-LEAD реалізується спільно з проектом GIZ "Енергоефективність у громадах II" і триватиме до жовтня 2019 року. Тридцять ОТГ отримають технічну підтримку у створенні інтегрованих систем енергетичного менеджменту, включаючи Плани дій сталого розвитку енергетики та клімату (SECAP). За сприяння 24 Центрів розвитку місцевого самоврядування найкращі практики, інструменти та матеріали широко поширюватимуться, щоб ними скористалися місцеві органи влади в усій Україні.

На відкритті заходу Йоганес Баур (Представництво Європейського Союзу в Україні), Саша Кун («U-LEAD з Європою») та Грегор Брьомлінг (проект GIZ "Енергоефективність у громадах II") привітали гостей, підкресливши важливість надійного та ефективного управління енергією. В умовах зростання цін на енергоносії місцеві органи влади стикаються з надзвичайними бюджетними обмеженнями, що залишає мало місця для вкрай необхідних інвестицій у державні послуги та інфраструктуру. Ефективний енергетичний менеджмент може допомогти зменшити витрати на енергію і таким чином забезпечити негайне розв’язання проблеми. Крім того, ефективне використання ресурсів та зосередження уваги на стійкій енергетиці є конкретними кроками до кліматичних цілей та підвищення якості життя в цілому.

Перелік відібраних ОТГ:

НАЗВА ОТГ