Купальські свята — це легенди, історія і наші сподівання.

Дата: 08.07.2018 09:50

Тисячоліттями сплелись релігія, прадавні міфи і кохання, язичництво і християнство. Міцно в побуті народу тримається і передається із року в рік, із роду і до роду це  свято.

Івана Купала (Купайла) – одне із найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні за часів язичництва.

Воно припадало на 7 липня (за новим стилем) і пов'язувалося з літнім сонцестоянням. Ім'я ж святу дав Купало – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин.Основні обрядові дії цього дня називалися купаліями і відбувалися у ніч з 6 на 7 липня.

Для молоді села Шапарівка бібліотекар Марченко Олена провела  годину  народознавства  «Ой, на Івана Купала дівчина вінок на воду пускала» , під  час якої  вони  дізналися  про традиції і  звичаї, пов’язані  з  святкуванням, історію виникнення цього  свята. Провела майстер-клас   з  плетіння  вінків та  розповіла про обрядові значення вінка. А Дорошенко Юля провела з дівчатами ворожіння на судженого. Коли остаточно стемніло молодь відправилася до річки, щоб пустивши віночки дізнатися свою долю.

Ці народні повір’я, традиції і обряди – відгуки сивої давнини, відгомін наших предків, це те, що нерозривно нас пов’язує з минулим. Вони є живильним бальзамом для нашої душі та цілющою, потужною енергією, яка заряджає нас для майбутнього подальшого життя.