Луганська область, Сватівський район

Дата: 14.09.2021 11:08

На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130 комунальне підприємство «Білокуракине - комунсервіс» доводить до відома споживачів, що має намір здійснити з 01 листопада 2021 року зміну тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Комунальне підприємство «Білокуракине-комунсервіс» повідомляє, що діючі тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення були встановлені рішенням виконавчого комітету Білокуракинської селищної ради від 03 червня 2021 року № 172  у розмірі:

• на централізоване водопостачання – 15,252 грн. за 1 куб.м. ( з ПДВ ),
  • на централізоване водовідведення –  29,772 грн. за 1 куб.м. ( з ПДВ )

За цей період вартість даних послуг значно зросла з незалежних причин господарської діяльності, а тому діючі тарифи на  централізоване водопостачання та централізоване водовідведення не покривають витрат, пов’язаних з виробництвом послуг, що призвело до збитковості підприємства.

З метою належного функціонування підприємства виникла нагальна необхідність приведення тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення до економічно обґрунтованого рівня.   Фінансовий стан є найважливішою характеристикою надійності, стійкості й ділової активності підприємства. Розрахунок тарифів був здійснений відповідно до Постанови КМ України від 01.06.2011 р. № 869       «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» в редакції Постанови КМУ від 3 квітня 2019 року № 291 (із змінами та доповненнями), які будуть покривати економічно обґрунтовані витрати в собівартості цих послуг.

Основними чинниками, що вплинули на ріст собівартості централізованого водопостачання та централізованого водовідведення є постійне зростання основних складових тарифів, зокрема, мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, вартості електричної енергії, паливно-енергетичних ресурсів , податків  та зборів.

Згідно поданих розрахунків тариф  на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів КП «Білокуракине-комунсервіс» становитиме у розмірі 66 грн.41 коп. (у т. ч. ПДВ 11,07 грн) за 1 куб. м, з них:

• централізоване водопостачання  23,99грн. (у т. ч. ПДВ 4,00 грн) за 1 куб. м ;
  • централізоване водовідведення   42,42 грн. (у т. ч. ПДВ 7,07 грн) за 1 куб. м

Таким чином приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом для стабільного функціонування підприємства та безперебійного забезпечення споживачів питною водою.

Зауваження  та пропозиції просимо надсилати у друкованому або електронному вигляді на поштову адресу: 92200, Луганська область, смт.Білокуракине. вул..Історична, 44, або електронну адресу КП «Білокуракине-комунсервіс»  bel_komynservis@ukr.net  до 27 вересня 2021 року