Луганська область, Сватівський район

Шановні мешканці Білокуракинської громади, підприємці, роботодавці!

Дата: 24.05.2021 14:42

Статтею 43 Конституції України гарантовано право громадянина на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується; право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Цією ж статтею Конституції передбачений законодавчий захист права на своєчасне одержання винагороди за працю.

Проте, деякі роботодавці ігнорують зазначені права і норми, та віддають перевагу застосуванню праці без належного оформлення трудових відносин.

За негативні наслідки такого «співробітництва» роботодавці мають завдячувати лише собі в разі розкрадання «найманцями» їхнього майна та коштів, недотримання правил трудового розпорядку та норм поведінки, не говорячи вже про якість виконуваних робіт через фактичну відсутність функціональних обов’язків.

Громадяни ж, які погодились працювати, не ознайомившись з наказом про прийняття на роботу, не переконавшись про зроблений запис до трудової книжки, ризикують працювати без відповідної оплати праці, не отримувати ніяких видів відпусток та інших соціальних гарантій, працювати понад встановлену норму тривалості робочого часу, очікувати раптове розірвання усіх домовленостей щодо продовження співпраці без всіляких підстав та пояснень тощо.

Одним словом, без належного оформлення трудових відносин, все, що передбачено чинним трудовим законодавством України, за даних обставин, не діє.

Разом з цим, в випадку виникнення трудового спору, обом сторонам доведеться неабияк «попотіти» у суді, щоб довести свою правоту та отримати відповідні кошти, доплати і компенсації, як того вимагає чинне законодавство України.

Шановні роботодавці!

Легалізуйте зайнятість населення та відмовтесь від виплати зарплат «в конвертах». Це дозволить не тільки детінізувати соціально - трудові відносини, але й забезпечити реальні соціальні гарантії найманим праівникам, максимально уникнути трудових конфліктів та спорів.

Закликаємо суб’єктів господарювання, що використовують працю найманих працівників, невідкладно належним чином зареєструвати відповідні трудові відносини. За порушення трудового законодавства контролюючі органи, у межах компетенції, застосовуватиме заходи впливу.

Шановні громадяни!

Усі ми несемо тягар утримання нашого спільного майна, забезпечення роботи закладів освіти, охорони здоров’я  , ремонту  доріг , благоустрою території та багато інших витрат. Гроші на це поступають до бюджету громади з податків, які відраховуються з доходів громадян. Тому, не оформлюючи працівників , роботодавці  фактично обкрадають кожного жителя громади.

Враховуючи всю небезпечність ситуації, яка склалася, пропонуємо до кінця травня укласти трудові договори з особами, які працюють нелегально.

У червні плануються перевірки з залученням інспекції праці. За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків – передбачені штрафні санкції у розмірі 60000 гривень.