Інформація щодо надання ваучера для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці

Дата: 12.04.2019 10:00

Згідно з Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 207 право на отримання ваучера мають особи, які:

- досягли віку 45 років і старше, до досягнення ними пенсійного віку;

- мають страховий стаж не менше 15 років;

- мають професійно-технічну або вищу освіту;

- не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;

- не є безробітними, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням територіального органу.

Для отримання ваучера можуть залучатися наступні категорії громадян:

- особи, які не мають роботи, але не зареєстровані в територіальному органі, як безробітні;

- зайняте населення.

На підставі ваучера можуть застосовуватися наступні види навчання:

- перепідготовка робітників - професійно-технічне навчання, спрямоване на оволодіння іншою професією робітниками, які раніше здобули первинну професійну підготовку;
- перепідготовка  фахівців - одержання нової спеціальності, професії чи кваліфікації на основі раніше здобутої освіти та досвіду практичної роботи без підвищення освітньо-кваліфікаційного рівня;

- підвищення кваліфікації робітників і фахівців з вищою освітою - розширення та поглиблення раніше здобутих професійних знань, умінь і навичок за раніше набутою професією (спеціальністю), оволодіння новою технікою чи технологією;

- спеціалізація фахівців з вищою освітою - набуття особою здатностей виконувати окремі завдання та обов'язки, що мають особливості, в межах спеціальності.

Навчання може здійснюватися професійно-технічними та вищими навчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на провадження діяльності з надання освітніх послуг, свідоцтво про атестацію або сертифікат про акредитацію за затвердженим КМУ переліком професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, за формами навчання з урахуванням можливостей навчальних закладів:

- денна (очна);

- вечірня;

- заочна, дистанційна.

Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в  межах вартості  навчання  і  не може  перевищувати десятикратний розмір прожиткового  мінімуму для  працездатних  осіб , визначеного  законом  на  момент прийняття рішення про його видачу  . У разі коли вартість навчання в навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.