Шановні жителі багатоквартирних будинків!

Дата: 05.03.2019 14:34

Доводимо до Вашого відома, що згідно Закону України від 14 травня 2015 року №417- VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» з приватизацією житла Ви стали співвласниками всього будинку. А відтак, у Вас виникає обов’язок по його утриманню спільного неподільного майна. Крім своїх квадратних метрів, Ви є співвласниками як підвальних приміщень, під’їздів, покрівель, прибудинкової території, так і всіх інженерних мереж, що знаходяться в будинку.

Відповідно до ч. 2 ст. 382 Цивільного Кодексу України, власникам квартир у багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання, яке обслуговує більше однієї квартири; споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані в будинку.

Кожна багатоповерхівка є спільним майном усіх власників квартир у ній. Відтак всі магістральні комунікації - труби по стоякам (газ, вода, опалення, каналізація), насоси, котли, електропроводка, трансформатори — всі комунікації, які обслуговують більше однієї квартири, є спільною власністю всіх мешканців будинку. Тому утримання їх в належному стані і проведення на них  ремонтних робіт здійснюється за рахунок співвласників будинків.

У разі виникнення неполадок з внутрішньобудинковими електричними мережами Вам необхідно сповістити спочатку голову ОСББ та заступника селищного голови Шутя Д. А. за тел.: 095-328-88-90 або звернутися до завідувача господарством селищної ради Міляєва Юрія Олександровича за тел.: 066-889-51-52, а потім звернутися до Новопськовського   РЕМ за тел.: 2-24-31. Для проведення ремонтних робіт внутрішньобудинкових систем електропостачання у Вашому будинку Ви маєте право залучати спеціалістів відповідної кваліфікації на Ваш вибір, зокрема  дозвіл на проведення таких робіт має ФОП Ківшар О.С., до якого можна звертатися за тел.: 066-076-02-09.

Відтепер немає ніякої різниці між будинком у приватному секторі та багатоповерхівкою. Чим раніше співвласники багатоквартирного будинку це зрозуміють, тим краще це для них самих, так як необхідність утримання будинку і комунікацій у ньому виникає кожного дня. Сподіваємося на Ваше розуміння і відповідальне ставлення по управлінню спільним неподільним майном у своєму будинку.

Білокуракинська селищна рада