126 об’єднаних громад готові до перших виборів, і призначати їх потрібно вже наступного тижня, - В’ячеслав Негода

Дата: 10.09.2018 08:46

126 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) чекають на призначення Центральною виборчою комісією перших виборів місцевих голів та депутатів. До складу цих ОТГ увійшли 526 громад - сільських, селищних, міських рад. На вибори чекають також 56 громад, що приєдналися до 38 вже створених ОТГ. У цих громадах мешкає загалом 1 млн 380 тисяч людей.

«Громади, які нарешті зламали неефективну систему місцевого врядування, подолали внутрішні протиріччя, байдужість і страх, замість радості від перемоги відчувають зараз як мінімум розгублення. Якщо наступного тижня нам не вдасться вирішити питання з призначенням перших виборів в цих громадах, градус емоції там точно зросте. Ми не маємо право відбирати у людей можливості і надію на краще життя, які самі ж їм і дали», - сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.

Він підкреслив, що вибори в ОТГ мають відбутися цього року, щоб нові громади потрапили до розрахунків держбюджету на 2019 рік і з 1 січня перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державою.

Як відомо, ЦВК звернулася до Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, бо знайшла причину не призначали вибори в ОТГ на жовтень цього року. 5 вересня Парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя планував надати роз’яснення ЦВК по виборах в об’єднаних громадах, але так і не зібрався на засідання.

Якщо ж комітет таки надасть роз’яснення, вибори ще можуть відбутися у листопаді чи грудні.

Нагадаємо, Глава Уряду Володимир Гройсман під час спеціальної наради з керівництвом Центральної виборчої комісії та Міністерством юстиції заявив, що прямих законодавчих заборон виборчого процесу немає.

Більше коментарів про ситуацію з призначенням виборів в ОТГ читайте ТУТ