Дата: 06.04.2018 10:37

Норвезька рада у справах біженців (далі — NRC) з кінця 2014 року в східній частині України надає переміщеним і іншим постраждалим в результаті конфлікту особам негайну допомогу у відновленні житла, непродовольчу і правову допомогу. NRC є незалежною, гуманітарної, некомерційною, неурядовою організацією.

У Сєвєродонецьку відкрито центр правової допомоги, де здійснюється інформування, консультування та надання правової допомоги внутрішнім переселенцям і постраждалим від конфлікту на території Луганської області. Послуги, що надаються центром, здійснюються безкоштовно.

Особливу увагу NRC приділяє питанням ведення господарської діяльності в Україні (малий та середній бізнес):

-             порядок державної реєстрації фізичних осіб-підприємців;

-             спрощена система оподаткування для фізичних осіб-підприємців, єдиний податок, єдиний соціальний внесок;

-             дозвільна система у сфері господарської діяльності та види господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню;

-             фермерське господарство: створення, реєстрація, оподаткування;

-             сільськогосподарський обслуговуючий кооператив: створення, реєстрація, поняття неприбутковості;

-             особисте селянське господарство;

-             інші питання, пов'язані з веденням господарської діяльності.

З питань підприємницької діяльності в нашому регіоні від NRC надається безкоштовна правова допомога юристом по підприємництву, який має можливість виїхати в будь-який населений пункт Луганської області та надати безоплатно юридичні послуги.

Більш детальну інформацію щодо правової допомоги можна отримати, звернувшись до Центру правової допомоги Норвезької ради у справах біженців за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Федоренка, 10 (понеділок-п’ятниця з 09:00 до 17:00, e-mail: @ua.nrc.no) або по телефону «гарячої лінії» - 0 800 302 007 (безкоштовно з усіх стаціонарних та мобільних телефонів в межах України), а також до контактної особи - Наталії Кузьменко, за телефоном: (067) 828 59 29, (050) 515 31 47 або e-mail: natalia.kuzmenko@nrc.no.

Зважаючи на вищезазначене, просимо довести інформацію про безкоштовну правову допомогу до населення та підприємницьких структур району, міста чи об’єднаної територіальної громади.