14 лютого 2018 року на базі Шапарської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся семінар-практикум «Робота учителя-філолога у формуванні ключових компетентностей нової української школи»
14 лютого 2018 року на базі Шапарської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся семінар-практикум «Робота учителя-філолога у формуванні ключових компетентностей нової української школи», в якому взяли участь 11 вчителів української мови та літератури. Розпочалася зустріч педагогів з флешмобу «#моя мова українська», який підготували вихованці школи та емоційно наснажили всіх учасників заходу. Далі філологи , об’єднавшись у 3 групи, почали обговорення важливих питань, що постають перед учасниками освітнього процесу в реаліях сьогодення - ключові компетентності учня відповідно до концепції «Нова українська школа». Учасниками семінару виконувались наступні практичні завдання: із постера «Хмара слів» обрати ключові компетентності випускника НУШ та знайти наскрізні змістовні лінії; пояснити постер «Особистість. Інноватор. Патріот» та визначити вміння, які є спільними для 10 ключових компетентностей.
На етапі роботи творчої лабораторій «Школа компетентностей для життя починається сьогодні» вчителі-мовники виконали вправу «Щоденник Новатора», де презентували власні напрацювання: Оселедько А.В.- вчитель української мови та літератури Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст..№1, ознайомила з компетентністю «Уміння вчитися впродовж життя»; Фартушна А.В.- вчитель української філології Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст..№2, розповіла про «Екологічну грамотність і здорове життя», Пономаренко Є.Г. – вчитель української мови та літератури Курячівської ЗОШ І-ІІІ ст., розкрила значення «Інформаційно-цифрової компетентності », Булдакова І.М.- вчитель-мовник Нещеретівської ЗОШ І-ІІІ ст., з використанням інтерактивних вправ ознайомила всіх присутніх з компетентністю «Соціальна і громадська відповідальність».
На заключному етапі роботи Плотницька О.В., головний спеціаліст відділу освіти Білокуракинської селищної ради, розповіла про основні завдання вчителів української мови та літератури у підготовці випускників шкіл до ЗНО, зокрема, роботи над відкритою формою з розгорнутою відповіддю(власне висловлювання).
Завершився семінар – практикум оптимістичним привітанням директора Шапарської школи Нізійової Н.А. з Днем святого Валентина у вигляді патріотичних валентинок.